Чергове засідання НЕВ та СМР

Submitted by admin on Mon, 06/22/2015 - 22:13

18 червня 2015 року відбулося чергове засідання Науково-екскурсійного відділу та сектору методичної роботи, на якому було розглянуто кілька питань, зокрема – презентація тексту для екскурсійного обслуговування виставки «Красень Київ». Також було заслухано такі доповіді:

-        старшого наукового співробітника Петренка А.А. «Князівські поховання у храмових спорудах як квінтесенція вічного життя». З неї слухачі дізналися, що поховальний обряд правителів княжого роду – це зовнішнє відображення їхнього соціального статусу та відтворення релігійного усвідомлення. Усе життя давньоруського суспільства з прийняттям хрещення було пройняте духом православного християнства, а для християнина перед Богом усі рівні – і правителі, і простий люд. Християнський світогляд припускає рівність після смерті, а отже, і поховальний обряд для всіх теж має бути єдиним. Але, з іншого боку, правляча верхівка завжди прагнула до елітарності, навіть після смерті, бажаючи зберегти свою перевагу і в житті, і на цвинтарі (влаштувати пишні похорони, багату могилу і т. д.);

-        старшого наукового співробітника Крапивки В.В. «Прибуткові будинки Києва та їхні мешканці на прикладі будівель по вулицях Володимирській, Десятинній та Великій Житомирській». У ній ішлося про те, які верстви населення жили в Києві у XVIII–XIХ ст., у яких житлах вони мешкали і з яких матеріалів були зведені їхні будинки, які архітектори їх будували і в який період року. А також про те, як швидко розвивався наш Київ на початку ХІХ ст. в енергетичному плані, за що його навіть порівнювали з американським Чикаго;

-        старшого наукового співробітника Кленус А.В. «Скансени – острови живої історії сьогодення». Доповідачка зазначила, що музеї просто неба – це новий напрям музейного туризму і світова тенденція. І хоча в нашій країні він перебуває на етапі становлення, проте останніми роками вітчизняні музеї такого типу значно розширили традиційні методи роботи, пожвавивши в такий спосіб інтерес до них як до об’єктів туризму. Нині особливої актуальності набуває проблема збереження архетипів етнічної самоідентифікації.

А ще впродовж насиченого подіями дня було проведено роботи з благоустрою території тимчасової консервації залишків фундаментів Десятинної церкви.

Категорию: